MANŽELSTVÍ
052 Manželství - Jeden ze 4 zabijáků vztahu - stonewalling
June 13, 2023
Věnovali jste někdy pozornost chování, které je známo jako "zazdívání" nebo "stonewalling"? To je jedna z nejčastějších technik, kterou používají mírně až nebezpečně toxické osoby, zejména narcisti a psychopati. Zazdívání může působit na oběti silné emoční nepohodlí a být dokonce trýznivé a mučivé.
👉 Stáhněte si PDF s koučovacím manuálem: Jak koučovat oběti stonewallingu

Ve dnešním dílu se podíváme blíže na to, jak tato taktika funguje, jak ji rozpoznat a jak se proti ní bránit. Poslechněte si nás, abyste se naučili rozlišovat mírnou a nebezpečnou toxicitu ve vztahu a jak efektivně čelit těmto manipulačním technikám.

Celý text k podcastu najdete na našem webu: Jeden ze 4 největších zabijáků vztahu - zazdívání

V podcastu yysvětlujeme, jak stonewalling funguje, jak se projevuje a jaký má dopad na oběti. Podcast také podrobně popisuje rozdíl mezi "zazdíváním" používaným jako obranným mechanismem a zazdíváním jako manipulační taktikou toxických lidí

Navíc poskytujeme návod, jak se s touto taktikou vypořádat, a odkazy na další zdroje pro další pomoc a poradenství. 


❤️ Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .

🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč a mentor , který pomáhá podnikatelům budovat vysokou kulturu důvěry, připravit lídry na budoucnost, optimalizovat růst a expanzi, sladění organizace po fúzi a akvizici, sladění organizace , vytváření strategií pro VUCA prostředí, uzdravit vztahy na pracovišti nebo vybrat správné lidi do týmu. 

Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 

👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---
ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJE NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.