MANŽELSTVÍ
015 Manželství - Srdce a mozek
March 28, 2022
Věděli jste, že srdce posílá mnohem více informací do mozku než mozek do srdce? Slyšeli jste někdy, že se máte dívat na svět skrze srdce? Co vás napadne, když napíšeme: "Nejdříve se pozorujte, pak vědomě jednejte?" Být dobrou manželkou/manželem není o re-akci, ale o vědomé a autentické akci. I vy se můžete naučit naslouchat "mozku svého srdce".
 
V roce 2017 v článku psycholožky Deborach Rozmanové bylo napsáno, že lidské srdce disponuj jakýmsi srdečním mozkem z cca 40.000 neuronů, které jsou schopné vnímat pocity, učit se a pamatovat si. Se změnou emocí se nám měn srdeční rytmus. Tato informace je poslána do mozku v hlavě a podle rytmu srdce se mění naše chování. 

Naše emoce určují naše chování a tím i rozhodování. Pokud jste naladění na své emoce (dokážete pozorovat svou náladu), rozšíříte si zorné pole při posuzování situací, se kterými se právě teď zabýváte a budete si moci vybrat způsob vaší vědomé akce.

Meditace pro otevření srdce 🧘

Rozmanová, Deborah (2017): HeartMath: Let Your Heart Talk to Your Brain.❤️ Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .

🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč a mentor , který pomáhá podnikatelům budovat vysokou kulturu důvěry, připravit lídry na budoucnost, optimalizovat růst a expanzi, sladění organizace po fúzi a akvizici, sladění organizace , vytváření strategií pro VUCA prostředí, uzdravit vztahy na pracovišti nebo vybrat správné lidi do týmu. 

Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 

👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---
ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJE NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.