MANŽELSTVÍ
045 Manželství - Jak narcistům nastavit hranice
March 2, 2023
Eva a Mirek se v tomto podcastovém díle zaměřují na to, jak správně nastavit hranice s narcisty. Situace s narcisty nelze řídit stejným způsobem jako u mírně toxických lidí, a tak varují, že narcisté budou neustále porušovat vaše hranice a pohrdat s nimi. Proto nikdy neříkejte narcistům, jak se cítíte a co potřebujete, protože to by jim poskytlo informace, které by mohli použít proti vám. Podobá se to tomu, jako byste jim nabídli náboje do kulometu, kterým by vám začali střílet. Dále doporučují, abyste si nenastavovali hranice, ale hájili si je. Když narcistovi nastavíte hranice, poskytujete mu cenné informace o vašich obavách a on je jako predátor ihned použije proti vám. Je lepší si své hranice důsledně chránit, než se snažit dohodnout.
Manželé Eva a Mirek Sázovský se setkávají v praxi jako koučové s lidmi, kteří jsou oběťmi narcistů nejen v domácím, ale i pracovním prostředí. Na základě desítek konverzací a studií vytvořili PDF, ve kterém sdílí postup, jak ochránit své hranice před narcisty.

V mnoha případech je téměř nemožné nemít s narcisty interakci, proto přidávají bonusové PDF: Jak správně postupovat při interakci s narcistou

🛟 Potřebujete podpůrnou skupinu? 


Vytvořili jsme privátní profesionálně moderovanou podpůrnou skupinu pro oběti narcismu, kterou nazýváme: Noční můry narcistů

Na našem webu k tomuto podcastu naleznete také článek, který shrnuje všechny informace, které jsme v podcastu uvedli: Jak nastavit hranice při interakci s narcisty.
 

❤️ Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .

🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč a mentor , který pomáhá podnikatelům budovat vysokou kulturu důvěry, připravit lídry na budoucnost, optimalizovat růst a expanzi, sladění organizace po fúzi a akvizici, sladění organizace , vytváření strategií pro VUCA prostředí, uzdravit vztahy na pracovišti nebo vybrat správné lidi do týmu. 

Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 

👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---
ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJE NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.