MANŽELSTVÍ
055 Jak poznám, jestli jsem narcistka/narcista?
July 22, 2023
Jestliže se ptáte, zda jste narcista, je pravděpodobné, že jím nejste. Narcisté se považují za nadlidské a všemocné bytosti, zatímco "obyčejní" lidé jsou zatíženi různými lidskými nedostatky. Narcista všechnu vinu přenáší na ostatní a odmítá akceptovat jakýkoliv svůj problém.
 
Jako základ tohoto podcastu jsme vzali článek z našeho blogu, který se zabývá otázkou, jak poznat, že nejsme narcisty. V dnešní době, kdy se stále častěji setkáváme s narcistickými rysy u lidí kolem nás, je toto téma více než aktuální.

Podcast zdůrazňuje, že narcisové jsou známí svou manipulativní taktikou, jako je gaslighting, pomlouvačné kampaně nebo destruktivní podmiňování. Avšak samotný fakt, že si kladete otázku, zda jste narcista, znamená, že jím téměř jistě nejste. Narcisté se totiž považují za nadlidské a všemocné bytosti a nevykazují “lidské” nedostatky.

Pokud se cítíte zmateni nebo vyčerpaní z vztahu s narcisem, neznamená to, že jste sami narcisté. Přestože se můžete cítit manipulováni nebo zneužíváni, hluboko uvnitř se vás bude týkat otázka svědomí a empatie. Narcista se vyznačuje absencí těchto dvou vlastností, které jsou klíčové pro zdravé mezilidské vztahy. 


❤️ Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .

🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč a mentor , který pomáhá podnikatelům budovat vysokou kulturu důvěry, připravit lídry na budoucnost, optimalizovat růst a expanzi, sladění organizace po fúzi a akvizici, sladění organizace , vytváření strategií pro VUCA prostředí, uzdravit vztahy na pracovišti nebo vybrat správné lidi do týmu. 

Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 

👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---
ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJE NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.