MANŽELSTVÍ
032 Manželství - Nemáš pravdu
September 16, 2022
NEMÁŠ PRAVDU! Znáte ten pocit? Evoluce vašeho vztahu je přímo úměrná vaší schopnosti vidět partnerův svět. Váš způsob, jakým vidíte svět, není jediný správný úhel pohledu. Není to jediná pravda. Vlastně neexistuje jediná pravda. Je mnoho pohledů na to, co prožíváte se svým partnerem.
 
Porozumění toho, že váš způsob, jak vidíte dannou věc, jak ji vnímáte, není jediný pravdivý pohled na danou situaci. Pokud uvidíte, že váš pohled na situaci je jen jeden z možných pohledů, otevře se vám možnost lépe porozumět svému partnerovi. To vám umožní naslouchat a dívat se společně a hledat společné řešení. 
Tím se začínáte zajímat o pohled druhého. A klidně můžete právě říct, to je opravdu zajímavé, to by mě ani nenapadlo, že to můžeš vidět takto. 
Mezi naše základní lidské potřeby patří pocit, že nás někdo vidí, slyší a že má zájem nám porozumět. 
Někdy to může chvíli trvat, než váš protějšek uzná nebo si uvědomí, že jeho/její pohled není jediným pohledem na situaci. 
Hádky většinou přetrvávají, když se obě strany zarytě drží svého názoru a nejsou ochotni se podívat i na to, jak to vidí druhý. 
Pokud si toho při vaší hádce všimnete, na chvíli se zastavte a začněte se zajímat, jak to vidí váš partner. Tím se dostanete do jeho světa a můžete mu lépe porozumět. 
Například můžete uznat názor druhého tím, že řeknete: slyším, že říkáš.... 
Řekni mi o tom více. Co to pro tebe znamená? 
Tím vytváříte bezpečný prostor, aby druhý sdílel a získal vaše uznání. 
Pak vyjádřete, jak to vidíte vy. 
A následně vytvořte dohodu. Jak se na to můžete podívat společně? Najít třeba i třetí možnost? 
Nemusíte nikoho obviňovat, abyste získali uznání druhé strany. 


❤️ Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .

🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč a mentor , který pomáhá podnikatelům budovat vysokou kulturu důvěry, připravit lídry na budoucnost, optimalizovat růst a expanzi, sladění organizace po fúzi a akvizici, sladění organizace , vytváření strategií pro VUCA prostředí, uzdravit vztahy na pracovišti nebo vybrat správné lidi do týmu. 

Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 

👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---
ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJE NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.