MANŽELSTVÍ
043 Manželství - 5 typů toxických partnerů
February 2, 2023
V této epizodě povídání o evoluci vašich vztahů diskutují Eva a Mirek na téma vztahové toxicity. Nabízejí speciální test vztahové toxicity, ve kterém si můžete ověřit do které kategorie patří váš partner. Odhalí 5 toxických typů partnerů, které rozdělí do dvou kategorií: mírná vztahová toxicita a nebezpečná vztahová toxicita. Poslechněte si tento podnětný podcástový rozhovor a dozvíte se, co je to vztahová toxicita, jak ji rozeznat a jaký typ toxického partnera patří váš manžel nebo manželka.
👉 Stáhněte si PDF: Test vztahové toxicity, abyste mohli rozeznat, jak moc je váš partner toxický a kdy je to mírné a kdy nebezpečné.

Manželé Eva a Mirek Sázovský se v této epizodě zaměřili na rozeznání míry toxicity. Uvádějí 5 typů toxickým lidí:

  1.  Běžní narušitelé hranic
  2. Potřeštěnci bažící po pozornosti
  3. Emoční upíři
  4. Narcisté
  5. Sociopati a psychopati

A rozdělují je do dvou kategorií:

  1. Mírná vztahová toxicita
  2. Nebezpečná vztahová toxicita

Upozorňují na to, že  hranici mezi mírnou toxicitou a nebezpečnou toxicitou musíte přizpůsobit podle vlastní úrovně osobního bezpečí a vnímané újmy.

👉 Celý článek k podcastu: S03E43 - 5 typů toxických partnerů

V podcastu Manželství zaznělo, že každý z nás je nějak mírně toxický. Je to lidské a přirozené, pokud toto chování není primárním způsobem chování.

Neracionalizujte si toxické chování predátora, staňte se jeho noční můrou. 


❤️ Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .

🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč a mentor , který pomáhá podnikatelům budovat vysokou kulturu důvěry, připravit lídry na budoucnost, optimalizovat růst a expanzi, sladění organizace po fúzi a akvizici, sladění organizace , vytváření strategií pro VUCA prostředí, uzdravit vztahy na pracovišti nebo vybrat správné lidi do týmu. 

Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 

👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---
ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJE NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.