MANŽELSTVÍ
054 Co říct dětem, když jeden z rodičů je narcista?
July 22, 2023
Naučíme vás, jak komunikovat s dětmi o náročné situaci a jak udržet jejich duševní pohodu na prvním místě. Tento podcast vám nabídne cenné nástroje a techniky pro vytváření prostředí, ve kterém vaše děti rozpoznají pravou lásku a hluboké spojení. Takže bez ohledu na to, jakou výzvu představuje výchova dětí s narcistickým rodičem, tady najdete podporu a porozumění, které potřebujete.
 
Nesnažte se bojovat s tím, co dělá narcistický rodič. Místo toho se snažte být v hlubokém spojení (být naladěn na dítě) s dětmi a vytvářet pro ně prostředí plné lásky a porozumění.

Podle Gabora Maté je nejdůležitější, aby rodiče byli s dětmi každý den v hlubokém spojení a naladění na ně. To však vyžaduje vnitřní dospělost a duševní stabilitu.
Narcista může chtít, abyste byli zaměstnání řešením jeho pomluv, lží a manipulací, ale důležité je zůstat spojeni s dětmi a nedovolit mu, aby vás od nich odloučil.

Budete zjišťovat, že děti časem přirozeně rozpoznají, kdo z rodičů je schopný nabídnout jim opravdovou lásku a hluboké spojení. Protože děti nejsou hloupé. Rozpoznají pravou lásku, když ji vidí.

Buďte pro své děti opravdovým přístavem, který jim nabídne bezpečí, lásku a porozumění, které narcista nikdy neporazí.

Jak tedy mluvit s dětmi, když jeden z rodičů je narcista? 
Není důležité, co budete říkat, ale jak se s vámi budou cítit. Není důležité, co uděláte, ale kdo budete a jak dokážete být naladění na děti. 


❤️ Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .

🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč a mentor , který pomáhá podnikatelům budovat vysokou kulturu důvěry, připravit lídry na budoucnost, optimalizovat růst a expanzi, sladění organizace po fúzi a akvizici, sladění organizace , vytváření strategií pro VUCA prostředí, uzdravit vztahy na pracovišti nebo vybrat správné lidi do týmu. 

Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 

👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---
ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJE NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.