MANŽELSTVÍ
022 Manželství - toxický vztah
May 16, 2022
Cítíte se ve vztahu nešťastný a trpíte, ale nevíte proč? Možná jste v toxickém vztahu. V podcastu se s vámi podělíme o jednu techniku jednoduchou techniku, jak poznat, že máte toxický vztah. Používáme k tomu zkratku F.O.G. (česky mlha).
Video záznam podcastu najdete na našem kanálu YouTube.

Cítíte se ve vztahu nešťastný a trpíte, ale nevíte proč?

Možná jste v toxickém vztahu. V podcastu se s vámi podělíme o jednu techniku jednoduchou techniku, jak poznat, že máte toxický vztah. Používáme k tomu zkratku F.O.G. (česky mlha).
 

Pokud máte toxický vztah, tak pravděpodobně je kolem vás a vašeho partnera neustále mlha (FOG), která znamená obavy, strach, pocit povinnosti a viny. Máte pocit viny, že se manžel na vás zlobí. Možná si říkáte, že za to můžete, ale ve skutečnosti je to váš manžel, kdo s vámi manipuluje, abyste se cítila vina.

Ale...

Položte si otázku: "Jak se manželovi zobrazuji, že si to ke mně může dovolit?"

👉
Přečtěte si článek: Nejčastější spouštěčem vyhoření je nedůvěra

Zamyslete se, zda vás partner ponižuje, křičí na vás a neustále vás subjektivně hodnotí

Mluví váš partner jako by byl obětí okolností (vás)? Tak není pochyb, že máte pravděpodobně až téměř jistě toxický vztah. 

Partnerství není o ponižování, zesměšňování a křičení. Míra o tom mluví v podcastu, kdy říká: "Já bych to nikomu nedovolil."

Pokud cítíte pocit povinnosti a strach, že zase bude řev, tak už jste v toxickém vztahu a pokud s tím nezačnete něco dělat, tak to přenesete na ostatní a vznikne vám nálada, která vám začne zabarvovat a tvarovat svět. V toxickém vztahu máte náladu, která podkopává důvěru a tím vzniká cyklus nedůvěry.

Pokud máte narušenou důvěru díky toxickému vztahu, budete téměř jistě mít ochranné strategie a metody, jak to doma udělat, aby byl klid. "Hlavně ať není řev a zase hodinová přednáška o mé neschopnosti."

Poslechněte si podcast, kde mluvíme o tom: Co dělat, když zjistíte, že jste v toxickém vztahu.

 

❤️ Eva a Miroslav Sázovský jsou manželé, kteří jsou hostiteli podcastu MANŽELSTVÍ . Je to podcast plný lásky, porozumění a sdílení toho, jak vypadá vědomý vztah a budování manželství.

🙋‍♀️ Ing. Eva Sázovská Andriessen je mezinárodně uznávanou koučkou a mentorkou osobních vztahů , která je certifikována u Katherine Woodward Thomas a pomáhá lidem s rozcházením a přivoláním si toho pravého .

🙋‍♂️ Ing. Miroslav Sázovský je nezávislý profesionální kouč a mentor , který pomáhá podnikatelům budovat vysokou kulturu důvěry, připravit lídry na budoucnost, optimalizovat růst a expanzi, sladění organizace po fúzi a akvizici, sladění organizace , vytváření strategií pro VUCA prostředí, uzdravit vztahy na pracovišti nebo vybrat správné lidi do týmu. 

Společně založili a vedou 🛟 privátní podpůrnou skupinu pro oběti narcismu 

👉 Pomáhají odhalit toxicitu ve vztazích a uzdravit psychicky nebezpečné prostředí nejen na pracovišti, ale i v zájmových organizacích, klubech a rodinách. 

---
ZŘEKNUTÍ SE ODPOVĚDNOSTI: INFORMACE POSKYTOVANÉ V NAHRÁVCE NEBO TEXTU SLOUŽÍ POUZE PRO VZDĚLÁVACÍ ÚČELY A NENAHRAZUJÍ KLINICKOU PÉČI. O KONKRÉTNÍ RADY A POSTUPY SE PORAĎTE SE SVÝM TERAPEUTEM NEBO KOUČEM. TEXTY ČI NAHRÁVKY JSOU O EVOLUCI VZTAHŮ A OSOBNÍCH ZKUŠENOSTECH AUTORŮ.

NAHRÁVKY A TEXTY SE NEVZTAHUJE NA ŽÁDNOU KONKRÉTNÍ OSOBU A NEMĚLY BY SE POUŽÍVAT K OZNAČENÍ KONKRÉTNÍ OSOBY JAKO OSOBY TRPÍCÍ NARCISMEM, PSYCHOPATIÍ ATD. NENÍ UDĚLENO POVOLENÍ K ODKAZOVÁNÍ NA TENTO OBSAH NEBO HO PŘEPOSÍLAT, ZEJMÉNA K PODPOŘE TVRZENÍ, ŽE TVŮRCI TOHOTO OBSAHU VĚŘÍ NEBO PODPORUJÍ TVRZENÍ, ŽE KONKRÉTNÍ OSOBA JE NARCISTA ČI PSYCHOPAT. JEDNALO BY SE O NEOPRÁVNĚNÉ ZNEUŽITÍ OBSAHU A INFORMACÍ V NICH UVEDENÝCH.