MANŽELSTVÍ
022 Manželství - toxický vztah
May 16, 2022
Cítíte se ve vztahu nešťastný a trpíte, ale nevíte proč? Možná jste v toxickém vztahu. V podcastu se s vámi podělíme o jednu techniku jednoduchou techniku, jak poznat, že máte toxický vztah. Používáme k tomu zkratku F.O.G. (česky mlha).
Video záznam podcastu najdete na našem kanálu YouTube.

Cítíte se ve vztahu nešťastný a trpíte, ale nevíte proč?

Možná jste v toxickém vztahu. V podcastu se s vámi podělíme o jednu techniku jednoduchou techniku, jak poznat, že máte toxický vztah. Používáme k tomu zkratku F.O.G. (česky mlha).
 

Pokud máte toxický vztah, tak pravděpodobně je kolem vás a vašeho partnera neustále mlha (FOG), která znamená obavy, strach, pocit povinnosti a viny. Máte pocit viny, že se manžel na vás zlobí. Možná si říkáte, že za to můžete, ale ve skutečnosti je to váš manžel, kdo s vámi manipuluje, abyste se cítila vina.

Ale...

Položte si otázku: "Jak se manželovi zobrazuji, že si to ke mně může dovolit?"

👉
Přečtěte si článek: Nejčastější spouštěčem vyhoření je nedůvěra

Zamyslete se, zda vás partner ponižuje, křičí na vás a neustále vás subjektivně hodnotí

Mluví váš partner jako by byl obětí okolností (vás)? Tak není pochyb, že máte pravděpodobně až téměř jistě toxický vztah. 

Partnerství není o ponižování, zesměšňování a křičení. Míra o tom mluví v podcastu, kdy říká: "Já bych to nikomu nedovolil."

Pokud cítíte pocit povinnosti a strach, že zase bude řev, tak už jste v toxickém vztahu a pokud s tím nezačnete něco dělat, tak to přenesete na ostatní a vznikne vám nálada, která vám začne zabarvovat a tvarovat svět. V toxickém vztahu máte náladu, která podkopává důvěru a tím vzniká cyklus nedůvěry.

Pokud máte narušenou důvěru díky toxickému vztahu, budete téměř jistě mít ochranné strategie a metody, jak to doma udělat, aby byl klid. "Hlavně ať není řev a zase hodinová přednáška o mé neschopnosti."

Poslechněte si podcast, kde mluvíme o tom: Co dělat, když zjistíte, že jste v toxickém vztahu.

 

 💥 Navštivte web podcastu na adrese: www.evolucevztahu.cz

Pomáháme nejen manželským párům, jednotlivcům a skupinám. Jsme profesionální koučové a zakládáme si na tom, abychom společně mohli být pro ostatní lidi příležitostí k životu, který milují.

Eva Sázovská Andriessen - Relationship coach

Miroslav Sázovský - CEO mentor & Executive coach